Hall-of-fame

 

2018

Flidspokal (junior): Anne Gravengaard Lund
Flidspokal (senior): William Alexander Manthos
Vandresværd: Sune Brødsgaard

2017

Årets Instruktør: Jeannette Sørensen

Flidspokal (junior): Louise Barfoed
Flidspokal (senior): Jonas Kromann
Vandresværd: Jonna Jønsson

2016

Årets Junior Raket:Victoria Morthorst Karlskov

Flidspokal (junior): Markus Blichfeldt
Flidspokal (senior):

Vandresværd: Jonna Jønsson

 

2015

Flidspokal (junior):
Flidspokal (senior):
Vandresværd: Jonna Jønsson

 

2014

Einar Hau's vandrepokal: Jonna Jønsson

Flidspokal (junior): Marcus Blichfeldt
Flidspokal (senior): Emil Jeppesen

Vandresværd: Viktor Immanuel Bjerre


2013

Einar Hau's vandrepokal: Kenneth Lunby Rasmussen
Flidspokal (børn/junior): Ali Buheiri
Flidspokal (senior): Victor Bjerre
Vandresværd: Vladislav Munk

2012
Flidspokal (børn/junior): Sune Brødsgaard
Flidspokal (senior): Frederik Lindum Wihrs 
Vandresværd: Kenneth Lunby Rasmussen

2011
Flidspokal (børn/junior): Frederik Lindum Wihrs
Flidspokal (senior): Henriette Svendsen
Vandresværd: Kenneth Lunby Rasmussen

2010

Einar Hau's vandrepokal: Flemming Dahl
Flidspokal: Vladislav Munk
Flidspokal: Achanth Sooriyakumar 
Vandresværd: Flemming Dahl

2009
Flidspokal (børn/junior): Victor Bjerre
Fighterpokal (børn/junior): Andreas Klokker
Flidspokal (senior): Jørgen Nielsen
Fighterpokal (senior): Jeanette Sørensen
Vandresværd: Henrik Lind

2008
Flidspokal (børn/junior): Victor Bjerre 
Flidspokal (senior): Morten Nielsen  
Fighterpokal (børn/junior): Kasper Madsen
Årets bedste instruktør: Jeanette Sørensen  
Årets bedste forældre:  Dorthe Bjerre og Allan Madsen  
Fighter (senior): Jeanette Sørensen
Vandresværd: Holger Bruun

2007

Einar Hau's vandrepokal: Tommy Wad Thoudal
Flidspokal (børn/junior): Phillip S. Baltzersen 
Fighterpokal (børn/junior): Oliver Nielsen 
Flidspokal (senior): Berit Stidsen 
Fighterpokal (senior): Sara Pourjam 
Årets bedste instruktør: Jeanette Sørensen 
Vandresværd: Jeanette Sørensen

2006
Flidspokal: Peter Grimstrup 
Flidspokal: Kenneth Rasmussen 
Fighterpokal: Flemming Dahl 
Vandresværd: Henrik Lind

2005
Figtherpokal: Ladawan (Om) Mortensen
Flidspokal: Flemming Dahl
Vandresværd: Jeanette Sørensen

2004
Fighterpokal: Henrik Lind

2001

Flidspokal : Tommy Wad Thoudal

Opstart af nye hold

Så åbner vi op for en ny sæson mandag den 27. August 2018  her!

 

Bestilling af udstyr

Læs mere på linket om, hvordan du kan bestille udstyr og endda med rabat.

Vejle Shotokan Karate-Do | DGI-huset Vejle | Willy Sørensens Pl. 5 | Hal 2 | 7100 Vejle
By Free joomla 1.7 Templates